Інтерв'ю


«Вечір з Андрієм Петровим»
«Урядовий кур'єр», 23 жовтня 2010 р.


img1111

 У рамках IV Всеросійського фестивалю Андрія Петрова відбулися дні його музики у Києві. Колонний зал імені М. В. Лисенка Національної філармонії України жовтневого вечора був оповитий аурою творчості маестро. У виконанні симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України (диригент Володимир Шейко) звучали його Симфонія-фантазія «Майстер і Маргарита» і мелодії з кінофільмів.

 “Як і всі, хто народився у XX сторіччі, з дитинства знаю та люблю «Людину-амфібію», «Стережись автомобіля», «Гараж» та багато-багато інших чудових фільмів з прекрасною музикою Андрія Петрова. Настільки вражаючою, що після прем'єри кожної кінострічки вона одразу ставала його візитною карткою”, - сказав Володимир Шейко, художній керівник і головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України.

“На превеликий жаль, диригувати ці твори раніше не доводилося, тому із задоволенням взяв участь у такому ностальгійному проекті. Все цікаве, знайоме, перш за все людяне, гуманне, у всьому відчувається доброта. Це щодо музики до фільмів. А Симфонія-фантазія «Майстер і Маргарита», один із найяскравіших, найважливіших творів композитора, просто приголомшує як виконавців, так і публіку. Вона починається дуже незвично - із соло шести контрабасів, і до кінця композитор не відпускає слухача ні на мить. Яскраві персонажі, прекрасна драматургія перенесли нас на 26 хвилин у зовсім інший вимір, де ми разом з Майстром пережили знайому всім історію. Композитор віртуозно використав усі можливості оркестрової палітри, додавши до того ж церковні дзвони та орган. Звісно, виконуючи цей прекрасний твір, кожен привносить певною мірою щось своє, особисте, можливо цим по-особливому підкреслюючи деякі риси у характеристиці образів. Гадаю, це вдалося і нам: за оваціями публіки — якнайкраще”.