Інтерв'ю


«В ефірі - Музичний Всесвіт»
«Голос України», 16 липня 2010 р.

 

 У Концертно-студійному комплек­сі Національної радіокомпанії Ук­раїни у циклі прямоефірних пере­дач «Радіо «Культура» представ­ляє...» відбувся музичний вечір. Пропонуємо до вашої уваги інтер­в'ю, яке після ефіру дав художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного сим­фонічного оркестру НРКУ Воло­димир Шейко:

Для нашого оркестру велика честь брати участь у проекті «Радіо «Культура» представляє...» До речі, цим проектом ми випереджаємо Росію. Там є велике об'єднання колективів, що займаються переважно записами. Але я ніде не чув про прямоефірні передачі з інтерактивним спілкуванням.

 Чи впливають на рівень виконання взаємини у творчому колективі? І як відбувається відбір музикантів до вашого оркестру?

Якість виконання, зіграність музичних ансамблів тісно пов'язані з міжособистісними взаєминами. Однією із запорук високих результатів нашого колективу є нормальний внутрішній соціум. Симфонічний оркестр НРКУ за п'ять років нашої спільної роботи дуже змінився, прийшло багато нових людей. На гастролі за кордон ми можемо запросити музикантів навіть з іншого міста. Якщо артист проходить випробування складними умовами турне, беремо його на постійну роботу.

1111111

 За останні роки ми гастролювали у 10 країнах світу, кожне турне по 30-40 днів. Грали на кращих концертних майданчиках від Люксембурга до Сеула — це дуже важливо, адже так формується оркестр. Але основним видом діяльності і надалі залишаються музичні записи до фонду Українського радіо.

 Нещодавно ми випустили перший компактдиск серії «Музичний Всесвіт». І це лише початок. Концертне виконання і робота в студії дуже відрізняються. От зараз робимо аудіозапис твору «Голгофа» американського композитора Гейбла, який ми грали на київському фестивалі «Прем'єри сезону». І успішно грали! Чули від автора і слухачів слова вдячності. У студії з надчутливими приладами складніше удвічі — ти не маєш права на помилку...