Інтерв'ю

 

«У Львівській філармонії виконували саундтреки до українських фільмів»
Телеканал «ZIK» (Львів), 25 січня 2012 рік


   У Львівській філармонії відбувся «Вечір української музики». «Тіні забутих предків», «Владика Андрей» та «День народження Буржуя» – такі фільми тут не дивились, але слухали.
   Диригент Національної радіокомпанії України Володимир Шейко розповідає про підготовку заходу: «Багато зробили роботи, щоб зібрати докупи усю музику, бо ж вона розписана по треках до фільмів, розпорошена: по 40 секунд, по півтори хвилини. Тож це коштувало зусиль і нам, і композиторам – щоб зібрати і перетворити її на концертну форму для виконання оркестром». Журналісти дізналися, що до спільної роботи композитори, виконавці та оркестранти готувалися майже півроку. Цього разу львів'янам запропонували саме українські саундтреки. Адже протягом двох років у Львівській філармонії виконували лише музику до голівудських фільмів.
   Скрипаль Олександр Божик переказує враження: «Емоції дуже цікаві, бо насправді ще музика багатьом невідома. Це наша відповідь голлівудській музиці, наша справжня музика».
   Юрій Возний, що грає на фаготі, каже: «Відчувається той тембр, туга за тими часами, коли були битви, Січ – усе наше».
Організатори концерту обіцяють – у Львівській обласній філармонії українські саундтреки гратимуть і надалі. Наступного разу музику виконуватимуть під супровід частин фільмів на екрані.